İzmirli Girişimciden, Expo İçin, “Ambalajlı” Tanıtım

İşadamı Itri Atış, kentin EXPO 2020 adaylığına destek olmak için, ihraç ettiği ürünleri, üzerinde İzmir'in sembollerinin bulunduğu özel kutulara koyuyor.

 

İzmir'de 15 yıldır kozmetik ve ozon terapi ürünleri üreten girişimci işadamı Itri Atış, EXPO 2020 sürecinde kentin tanıtımı için özel kartpostallı ambalaj üretti. İhraç ettiği ürünleri bu şekilde ambalajlayan Atış, kentin EXPO 2020 adaylığına destek verirken, İzmir'in de çok farklı ülkemerde tanıtımını gerçekleştiriyor. Üzerindeki Saat Kulesi, Meryem Ana, Efes gibi İzmir ile özdeşleşen eser ve figürlerin yer aldığı ambalajlar açıldığında da koparılıp kartpostal haline geliyor. Böylelikle o ürünü alan kişi ambalajını da kartpostal olarak kullanabiliyor.

Bilgiler De Yazılı

Kozmetik sektöründe 15 yıldır çok farklı ürünler üreterek yer aldıklarını dile getiren Mert Koz Kozmetik Genel Müdürü Itri Atış, İzmir'in EXPO 2020 adaylığına da destek vermek için özel ambalaj geliştirdiklerini söyledi. Yurtdışına da ihracat yaptıkları kozmetik ürünleri bu ambalajlarla gönderdiklerini açıklayan Atış, “EXPO 2020'ye, kentimizi daha iyi tanıtmak ve daha çok turist getirmek için adayız. Biz de bu bilinçle hem kentimizi tanıtmak hem de EXPO 2020 sürecinde bu tanınırlığın ülkemize oy alarak yansıması için bu projeyi hayata geçirdik. Ambalajın üst tarafında, İzmir denilince akla gelen Sat Kulesi, Meryem Ana, Efes gibi eserler yer alıyor. Arka tarafında ise bu eserler ve İzmir ile ilgili bilgiler yer alıyor” dedi.

Yırtılınca, Kartpostal Olarak Kullanılıyor

Itri Atış, özel ambalajın kullanıldıktan sonra da birbirinden ayrılarak kartpostal halinde kullanılabildiğini söyledi. Atış, “Biz de İzmirli bir firma olarak EXPO sürecine bu şekilde katkı sağlamak istedik. EXPO Yürütme Komitesi'ne bu projemizi sunduk. Bunun EXPO logosu da eklenerek farklı sektörlerde üretilen ürünler için de ambalaj olarak değerlendirilmesini istiyorum” dedi.

Hollywood Starlarını Gençleştiren Kremler

Good&Health, Cosmozone, Olive Ozone markaları ile üretim yaptıklarını anlatan Itri Atış, oksijenin 3 atomlu kimyasal formu olan ve Tanrı'nın nefesi olarak kabul edilen ozonlu ve zeytinyağlı ürünlerin sağlık için çok yararlı olduğunu söyledi. Ozonlanacak zeytinyağının özenle seçildiğini ve 2-4 saat içinde hiçbir kimyasal kullanılmadan soğuk sızma zeytinyağına çevrilip, ozona tabii tutulduğunu belirten Atış, “Bu sayede yoğun aktif ozon içeren bambaşka bir yapıya dönüştürülüyor. Bu, sağlık açısından çok yararlı, iyileştirici etkileri olan bir madde. Özellikle oksijene kavuşan hücreler, canlanır ve gençleşir. Zararlı bakterilerden ve kimyasallardan kurtulur. Hollywood'un yaşlanmayan yıldızları Brad Pitt, Tom Crusise, Angelina Jolie gibi yıldızlar da Ozon Terapisi'ne girip, aktif oksijen içeren kremler kullanıyorlar” dedi.