Ozon Nedir?

Aktif oksijen (Ozon O3) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortaya çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur. Yıldırımlar sonucu oluşan ozon, havayı temizler. Özellikle yükseltilerde ve deniz kenarlarında, taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz, havada bu hissi yaratan, yıldırımlar sırasında meydana gelmiş olan ozondur. Günümüzde, ozonun birçok faydasından yararlanmak amacıyla ozon üretim teknolojileri geliştirilmiştir ve ozon terapi Almanya, Fransa, Kanada, Rusya ve Japonya gibi birçok ülkede kabul görmüştür. Bu ülkelerde sadece ozon terapi yapan binlerce klinik vardır.

Ozonlu Yağın Tarihçesi

Doğal olarak beliren ozon gazı dezenfektan ve arındırıcı olarak ilk 1881'de kullanıldı. 1926'da, Berlin'deki Kaiser Institute'ten Dr. Otto Warburg kanserin sebebinin hücresel boyuttaki oksijen eksikliği olduğunu duyurdu. 1931'de Nobel Tıp Ödülünü, ardından tekrar 1944'te aynı ödülü kazandı. Tıp dalında 2 Nobel ödülü kazanmış tek kişidir. 1950'lerin başlarında, ABD'de ozonlanmış yağ sıvı yağın bir formu olarak pazarlanmaya başladı. Yara temizliğinde dezenfektan olarak büyük takdir topladı. Fakat o zamanlar ticari kullanıma uygun olmadığı için rağbet edilmedi. O günlerde ozon jenaratörleri yeteri kadar güçlü değildi ve zeytinyağı yeterli seviyede ozonlanamıyordu.

Ozonlanmış Cilt Bakım Ürünleri Vücuda Nasıl Uygulanır?

Ozonlanmış cilt bakım ürünleri; yüz, boyun, abdomen ve uyluklardaki belirli aktif noktalara uygulanarak hücrenin vital proseslerini stimüle eden ve böylece dokuları gençleştiren hücre katalizör görevi görür. Uygulandığında bölgedeki kan akışı artar ve yaşlı hücrelerin ölmesi hızlanır. Yaşlılığa ve yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların düzelmesine yardım eder, göz etrafındaki şişlik ve halkaları yok eder. Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozonlanmış cilt bakım ürünleri birebirdir. Ozonlanmış cilt bakım ürünleri başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır. Ozonlanmış cilt bakım ürünleri masaj yoluyla uygulanabilir ve olumlu etkileri kısa sürede gözlenebilir.